Přehráli jsme favorita

Utkání začalo podle předpokladů, Kladno volejbal cz přivítalo na své palubovce favorita extraligy. Po vyrovnaném začátku Jihostroj utekl na rozdíl pěti bodů zásluhou skvěle servírujícího Habra. Za stavu 11:17 se zdálo, že je o vítězi první sady rozhodnuto. Jenže přišlo podcenění, a to se hostům nevyplatilo. Nesmírnou bojovností jsme dokázali obrátit vývoj ve svůj prospěch na 21: 20.  Zaskočení Jihočeši se nevzpamatovali, a tak jsme získali úvodní set.

Naši nažhavení hráči pokračovali v euforii i ve druhém setu. Ze stavu 7:7 jsme utekli na 14: 8 a České Budějovice nezvrátili průběh ani střídáním. Áčko pokračovalo v senzační jízdě, a nakonec největšího favorita Uniqa extraligy zdolalo ve druhé sadě o osm bodů!

Podobný scénář měl i začátek třetí sady. Ze stavu 7:7 jsme se dostali do vedení 11:7. Vedení o tři, čtyři body jsme udržovali až do stavu 21:18, kdy jsme povzbuzováni výborným obecenstvem zvýšili až na 23:18 a bylo jasné, že Jihostroj již bude jenom těžko reagovat. Závěrečné podání kapitána Adama Zajíčka rozproudilo zaplněnou nadšenou kladenskou Městskou sportovní halu.

Kdyby mně někdo před zápasem řekl, že vyhrajeme 3:0, tak bych mu nevěřil,“ hodnotil  nečekaný úspěch kouč Milan Fortuník. “ Jsem rád nejen za tři body, ale také proto, že jsme se před našimi fanoušky prezentovali podstatně lepším výkonem než proti Zlínu. Nechci nikoho vyzdvihnout, protože všichni kluci hráli dobře. Potěšující je, že jsme se dokázali dostat z nepříjemné situace v prvním setu a nadále pak v utkání pokračovali v herní pohodě až do konce.“

Kladno volejbal cz –  Jihostroj České Budějovice   3:0 (20,17,19)

Sestava:  van Haarlem, Hietanen, Trojan, Křesťan, Hýský, Zajíček – Sparidans

střídali: Dillien