Otočili jsme zápas s Duklou

Po nečekaně hladkém vítězství proti Českým Budějovicím čekal naše družstvo mužů Kladno volejbal cz těžký soupeř, Dukla Liberec. Severočeši využili v prvním setu řadu našich zbytečných chyb a udržovali si dvoubodový až tříbodový náskok. Díky servisu Daana van Haarlema jsme dokázali srovnat, ale Dukla vzápětí znovu odskočila a mírný náskok v závěru ještě navýšila na rozdíl pěti míčů.

Úvod druhého dějství sice patřil Liberci, ovšem pak jsme zlepšili blok i servis a v polovině sady se dostali do pětibodového náskoku. Hosté rázem vypadli ze hry, naši kluci povzbuzováni hledištěm nechtěli pustit soupeře do kontaktu – konec setu se proměnil v kladenskou exhibici, exceloval Filip Křesťan na podání, rozdíl ve skóre byl jedenáct bodů.

Výborně jsme začali i třetí dějství a hned vedli 3:0. Zkušení hosté však dokázali pěti získanými míči otočit průběh, set pokračoval jako přesýpací hodiny. Opět jsme se dokázali dostat do vedení. Rozhodující partie se odehrála v poslední třetině sady, kdy přišel na podání střídající Renaud Dilien a získali jsme pětibodový náskok. Liberec se již nevzpamatoval a my si připsali zisk další sady.

Dukla začala lépe ve čtvrtém setu, ale těsné vedení brzy ztratila. Dějství se začalo lámat přesně v polovině, kdy Dukla odskočila na 9:13. Na nás přišla menší krize, chybovali jsme na příjmu. Loňský mistr z Liberce nedokázal této situace využít a o pětibodový náskok přišel. Závěr byl oboustranně hodně dramatický, mužstva se střídala v mečbolu nebo setbolu. Tomáš Hýský náš třetí mečbol využil a mohli jsme se radovat z další cenné výhry.

Mám přirozeně velkou radost z toho, že jsme v novodobé historii dokázali porazit poprvé Duklu Liberec,“ radoval se z vítězství kouč Milan Fortuník. „Ovšem nejcennější je pro mě fakt, že jsme se dokázali dostat k výhře i ze stavu, kdy se nám nedařilo, a prohrávali jsme. Musíme dále zlepšovat servis a také být ukázněnější v obraně. Navíc těžká série pokračuje, jedeme do Odoleny Vody a hostíme doma vedoucí celek tabulky, Karlovarsko.“

Kladno volejbal cz –  Dukla Liberec   3:1  (-20,14,17,27)

Sestava:  van Haarlem, Hietanen, Trojan, Hýský, Zajíček, Křesťan – Sparidans

střídali: Dillien, Lenc