Naši junioři hráli v sobotu proti týmu z České Lípy

V sobotu 29.10. jsme na naší palubovce přivítali celek z Lípy. Sraz byl naplánován na 9. hodinu v hale (na hřišti). Už na začátku jsem byl překvapen laxností svěřenců. Nejen pozdní příchod na hřiště, ale i příprava před zápasem. Tak jak jsme se připravili před zápasem, tak vypadala naše hra. Kapitán pozapomněl, že je kapitánem a cpal se do řady mezi spoluhráče (asi stále byl na pátečním turnaji volně příchozím). Začátek prvního setu nás nezastihnul v dobrém rozpoložení. Od prvních míčů soupeř navyšoval své skóre až na konečných 13:25. Nedařilo se nám na přihrávce, soupeř si v celku lehce poradil s naší obranou a po razantních útocích set v klidu vyhrál. V druhém a třetím setu se nám dařilo se soupeřem držet krok. Škoda jen, že v půlce setu nám došel náboj a nedokázali jsme soupeři vzdorovat. Zápas skončil po 70 minutách a začátek druhého zápasu jsme dohodli na 12 hod.

hráči:

Náhra: Kunc, Humhal,

Blok: Dvořák, Jiránek, Nekvinda, Pek,

Smeč: Robovský, Charvát, Mandlík

Účko: Kučera, Fencl

Libero: Brejnik

Po prvním zápase jsme si řekli něco k výkonu a předvedené hře. Hlavně k nasazení do zápasu jsem měl několik připomínek.

Do druhého setu jsme nastoupili s hráči kadetského družstva a na nahrávce se objevil druhý nahrávač. Před zápasem jsme si řekli, že to zkusíme urvat servisem a v celku se nám dařilo soupeře odtáhnout od kvalitního útoku. Hra byla vyrovnaná až do koncovky, kdy jsme udělali opět několik chyb na přihrávce a soupeři tak darovali set. Podobně vypadal i druhý set. V koncovce nás soupeř zase přehrál na servisu a útoku až v koncovce. Nevynucené chyby na útoku a v obraně nás zase srazili do kolen. Do třetího setu už jsme soupeři nevzdorovali, ale i tak to byl lepší set než ten v prvním utkání. Soupeři gratulujeme a nám nezbývá, než se zase vrhnou do tréninkového procesu a znova pracovat na herních činnostech.

V dalším kole nás čeká celek z Budějic a tak nás čeká dost času zapracovat na chybách a udělat maximum pro to si doma nechat všechny body.