Mladší žáci – Hra jako na houpačce

V neděli jsme hráli další turnaj v Odoleně Vodě. Nejeli jsme kompletní, ale se snahou podat co nejlepší výkon.

První soupeř byl domácí A tým. Díky podání Davida Pergla jsme brzy vedli 5:0, po celý set jsme byli lepší a set dohráli do stavu 25:21. Potom jsme polevili, domácí přidali zlepšená podání a vyrovnali stav utkání na 1:1(15:25). V rozhodujícím setu se hrál dobrý volejbal, po slabším začátku jsme zabojovali a v napínavé koncovce zvítězili chytrým míčem nahrávače Adama Kubelky 17:15.

V druhém utkání jsme hráli s družstvem z Nymburka. Jeho hráči jsou výborní v poli, dobří na podání a tak nás v prvním setu přejeli 25:9. Nechtěli jsme prohrát tak ostudně, kluci začali bojovat, dařilo se podání i hra v poli. Zvítězili jsme 25:22. V rozhodujícím setu nás však soupeř změnou taktiky upinkal a zaslouženě vyhrál 15:7.

V dalším utkání nás čekal domácí B tým a kluci v prvním setu totálně vyhořeli. Za prohraný set v poměru 20:25 jsme se museli stydět. Po tomto setu musel kvůli zranění kolene odstoupit ze hry náš nejlepší hráč Pavel Gottesman. Možná i za svého kapitána začali kluci opět bojovat a tak jsme nakonec otočili utkání a zvítězili jsme 25:10 a 15:8.

Poslední utkání jsme hráli s lídrem soutěže Kolínem. To už jsme nedokázali vzdorovat a dost rychle jsme uvolnili halu pro trénink domácích extraligových volejbalistů.

Kladno : Odolená Voda A 2:1 (21, -15, 15)
Kladno : Nymbuŕk 1:2 (-9, 22, -7)
Kladno : Odolená Voda B 2:1 (-20, 10, 8)
Kladno : Kolín 0:2 (-9, -12)

Základní sestava Adam Kubelka, Jakub Miškovský, Pavel Gottesman, Vojta Lorenc, David Pergl a Mikuláš Heřman, střídali Vítek Kuba a Filip Brůha.