Trenéři

olejbalový klub Kladno volejbal cz připravil pro všechny členy a zájemce o volejbal program s pracovním názvem TROJLÍSTEK (trojlístek je ve znaku města Kladna na křídle orlice, v programu klubu Kladno volejbal cz symbolizuje tři druhy volejbalu – beach, indor, mix). Je zaměřený na rozvoj základních herních dovedností mladých hráčů, postupně je připravuje na přechod do starších kategorií a na samotnou hru šestkového, plážového a smíšeného volejbalu. Současně pořádáme kempy pro dospělé amatérské hráče, tématem je procvičování základních herních dovedností.

Tréninky a kempy vedoou zkušení trenéři:

Milan FORBES Fortuník

Milan FORBES Fortuník

– kempy a tréninky zaměřené na beach i šestkový volejbal

Volejbal hraje od svých deseti let, profesionálním hráčem se stal po skončení základní vojenské služby. Je třináctinásobným mistrem ČR (v šestkovém mužském volejbalu v hale i na antuce), mnohonásobným reprezentantem, jako hráč startoval na dvou ME a byl kapitánem reprezentačního týmu mužů ČR. Během hráčské kariéry se vždy v domácích i zahraničních klubech věnoval vedle hraní i trénování mládežnických družstev. U trénování FORBES zůstal i po skončení profesionální hráčské kariéry. Trénoval jako hlavní trenér několik domácích extraligových týmů, asistentem trenéra reprezentačního družstva byl na 2 ME mužů (1999 Vídeň a 2001 Ostrava). Volejbalové kluby VK Perštejn, volleyball.cz Kladno, ČZU Praha a Aero Odolena Voda vedl jako sportovní ředitel nebo šéftrenér. Byl lektorem na řadě domácích a mezinárodních volejbalových kempů, hovoří francouzsky, rusky a anglicky. V poslední době řídil jako týmový manažer reprezentační tým mužů ČR. Úspěšně dokončil studium 1. trenérské třídy na UPOL v Olomouci, je trenérem 1. třídy FIVB (Mezinárodní volejbalové federace).

Markéta Svobodová

Markéta Svobodová

– kempy a tréninky zaměřené na minivolejbal

K volejbalu ji v 10ti letech přivedla spolužačka a nejlepší kamarádka Eliška Gálová. Za tehdejší VK Kladno hrála v kategoriích mladší žákyně – kadetky krajský přebor a jednou se dostala na mistrovství republiky. Poté se hráčsky přesunula do amatérské sféry turnajů smíšených družstev šestkového i beachvolejbalu a do fanouškovské sféry kladenské extraligy později 1. ligy a Elišky.
Od roku 2014 působí v Kladně jako trenérka minivolejbalu. Od sezóny 2015/16 i jako masérka u A týmu mužů.