Lektoři

Volejbalový klub Kladno volejbal cz se snaží během volejbalových kempů nebo speciálních tréninků individuálně domluvených přímo ve sportovních klubech připravit pro mladé i dospělé hráče kvalitní tréninkový program. Součástí nácviku bývá velice často ukázka HČJ od současných nebo bývalých špičkových hráček a hráčů.

Do tréninků a kempů volejbalového klubu Kladno volejbal cz se aktivně zapojuje řada lektorů:

Hanka TŘEŠINKA TřešňákováHana TŘEŠEŇ Třešňáková

Hanka začala hrát volejbal v PVK Olymp Praha od svých 8 let. Studentka sportovního gymnázia Přípotoční v Praze, ve studiu pokračovala na universitě v San Jose (USA). S pražským Olympem vybojovala několik titulů v kadetské i juniorské soutěži, poté také působila krátkou dobu v širším reprezentačním výběru. Od roku 2009 se soustředí spíše na plážový volejbal. Za svou krátkou kariéru získala 5 juniorských titulů mistryně ČR. Za největší úspěchy považuje 3.místo na ME U22, 1.místo na EVP tour na Floridě nebo čvtrté místo na MČR žen. V kategorii juniorek se v roce 2012 umístila na bramborové příčce na ME U18. Nyní se soustředí na beach, šestkový volejbal vidí spíš jako doplňkový. Hlavní sportovní cíl Hanky jsou Olympijské hry. Které to ale budou, to se necháme překvapit…

 

Borek BORA FoktBorek BORA Fokt

Dlouholetý extraligový hráč, specializací blokař. Mistr ČR a kapitán extraligového Kladna. V mládí absolvoval kompletní sportovní program, při kterém prošel důkladným tréninkem a nakoukl do zákoutí dvou desítek různých, i netradičních sportů. Úspěšné výkony ve volejbalových mládežnických kategoriích ho dovedlo k profesionálnímu působení v české mužské extralize. Získal 3x titul mistra ČR a několikrát Český pohár. Působil v týmech Aero Odolena Voda a VK Kladno. V současné době se volejbalem již jen baví, hraje nižší soutěže a letní antukové turnaje, ale stále si najde čas i na činnost trenéra a lektora na volejbalových kempech. V průběhu volejbalového kolotoče vystudoval strojní fakultu ČVUT v Praze a nyní se tomuto oboru věnuje.

 

Eliška SHELDA Gálová

Eliška SHELDA Gálová

Na svůj první volejbalový trénink na kladenské kurty bývalého VK Kladna přišla v den vysvědčení ve 3. třídě základní školy. Ale protože ji rodiče ke sportu vedli už od narození rychle se propracovala až do PVK Olympu Praha. V Olympu působila až do kategorie juniorek a spolu s týmem byla u tří oslav titulu mistryň extraligy. Stále víc jí to táhlo k beachvolejbalu… Začala trénovat na Strahově pod vedením Milana Džavoronoka ml. a v PVK Olymp Praha. Od 15ti let získala celkem 5 juniorských titulů mistryně ČR, reprezentovala na třinácti mládežnických šampionátech. Získala bronzovou medaili na ME do 22let, 4.místo na MS do 23 let a 3. místo na Mistrovství Střední Evropy žen. Nyní se soustředí pouze na plážový volejbal, klasické šestky hraje jen v rámci přípravy. Cíle má ty nejvyšší: trénovat, zlepšovat se a vyhrávat! Snem je vidět jednou z hracího kurtu vlát olympijskou vlajku…

 

Tomáš TURY TurskýTomáš TURY Turský

Dlouholetý vynikající hráč plážového i šestkového volejbalu, juniorský reprezentant ČR. Vyrůstal ve VO Příbram, kde od začátku prokazoval svoje umění ve všech herních činnostech. Skromně říká, že za jeho univerzálnost může to, že měl štěstí na trenéry (Jirka Zach, Pavel Řeřábek, Milan Hadrava). Zvládal pendlovat mezi nahrávačem a smečařem. Se spoluhráči oslavil v extralize kadetů 3.místo, díky svým výkonům se stal členem juniorské reprezentace ČR v šestkovém i beach volejbale. Přechod do mužské kategorie znamenal pro Tomáše přesun na místo nahrávače ve VO Příbram. Po přestupu do Prahy se vrátil na smeč, hrál i libero. V ČZU Praha v 1.lize pomohl vybojovat 2x postup do EX-M a jednou bronzové medaile. Hrál i beach, v šestkovém volejbalu následoval přestup do VK Kladno.

 

Vitali VALU TupouVitali VALU Tupou

Volejbal hraje od svých dvanácti let, profesionálním hráčem se stal po příjezdu do Quela na severu Francie. K hraní u nás ho zlákal spoluhráč Martin Hroch. Přihrávající smečař či diagonální útočník hraje mimo šestkový výborně také plážový volejbal. Fyzicky a atleticky skvěle disponovaný Valu již několikrát reprezentoval rodné ostrovy Wallis Futuna, ale netají se tím, že se vždy rád vrací do Česka. Valu si zahrálextraligu mužů v dresu ČZU Praha a Aero Odolena Voda, ale nastupoval ochotně a rád za družstva snad ve všech výkonnostních soutěžích, včetně antukových či turnajů smíšených družstev. A i když na hřišti nejde všechno podle jeho předtsav, vždycky nakonec jeho tvář zdobí široký ůsměv!

 

Jan HADRÁK Hadrava

Jan HADRÁK Hadrava

Volejbal hraje Honza od svých deseti let, profesionálním hráčem se stal po skončení střední školy. Těžko to mohlo dopadnout jinak, je ze slavné volejbalové rodiny: děda Josef válel v Odolce, otec Milan procestoval s volejbalem svět a patřil k oporám reprezentace. Honza nejprve hrál na postu přihrávajícího smečař, postupně přešel na post diagonálního útočníka. Zároveň prokazoval  svoji universálnost i na písku. Ve dvojici s Přemkem Kubalou skvěle reprezentovali na Evropských hrách, nakonec ale zvítězil šestkový volejbal a po přestupu do polské Plus Ligy se Hadrák zabydlel i v sestavě reprezentačního týmu mužů. Majitel jedovaté levačky, kterou sází do pole soupeře hřebíky stejně nekompromisně jako esa na servisu, má velký sen – angažmá v italské Sérii A1…

 

Anna FAUNA FauováAnna Fauová

Volejbal hraje od svých devíti let, první volejbalové krůčky udělala na hřištích v Rozdělově. Profesionální hráčkou se stala po příchodu do pražského Olympu.