Hladká výhra z Ústí

V Ústí nastoupilo naše A družstvo Kladno volejbal cz k dalšímu střetnutí UNIQA extraligy jako vedoucí tým soutěže, byli jsme favoritem. V utkání jsme neponechali nic náhodě a od prvního podání udávali tón hry. V základní sestavě se poprvé objevil na postu nahrávače Renaud Dillien. Hned na začátku jsme si vybudovali náskok 1:4 a dvou až tříbodový náskok drželi až do závěru. Domácí neustále povzbuzováni výbornými diváky snížili. Za stavu 19:20 jsme dvěma úspěšnými bloky odskočili na rozhodující náskok.

Druhý set byl pro nás nejsnadnější. Na Ústí padl stín z neúspěšné koncovky předchozí sady, a brzy ztrácelo šest míčů. Rozdíl se pak neměnil a my v pohodě dovedli druhé dějství do úspěšného konce.

Ve třetím pokračování se Severočeši pokusili o zvrat a vedli již 6:2.  My jsme včas zareagovali, a v polovině poslední sady se již dostali do vedení 10:11. Náskok postupně narůstal, ještě v závěru koncovky domácí snížili, ale Áčko si již nenechalo závěr utkání vzít a dovedlo zápas do vítězného konce.

Proti poslednímu týmu jsme chtěli dát větší prostor hráčům, kteří moc zatím nehráli, proto nastoupil od začátku Dillien místo van Haarlema,“  vysvětlil kouč Milan Fortuník. „Bylo vidět, že hraje první s posledním. Ústí se teď dost trápí. Na druhé straně se mně nelíbilo hodně chyb na naší straně. Kdybych dali do střetnutí více důrazu a agresivity, tak jsme zvítězili ještě výraznějším rozdílem.

SK Volejbal Ústí nad Labem – Kladno volejbal cz    0:3 (-22,–20,–21)

Sestava:  Dillien, Hietanen, Trojan, Hýský, Zajíček, Křesťan – Sparidans

střídali: Lenc, Syrůček

Start a Conversation

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *