Český pohár žáků

O víkendu jsme dohráli Český pohár žáků. Již po minulém kole bylo jasné, že se do jarní-finálové časti soutěže nekvalifikujeme. Proto dostala přednost naše lavička hráčů a hráči z mladších žáků. Podle toho vypadala i naše hra. Pro některé mladé hráče byl turnaj výbornou příležitostí ke hře, pro některé starší pouze výbornou zábavou mimo jejich domov. Continue reading „Český pohár žáků“

Hladká výhra z Ústí

V Ústí nastoupilo naše A družstvo Kladno volejbal cz k dalšímu střetnutí UNIQA extraligy jako vedoucí tým soutěže, byli jsme favoritem. V utkání jsme neponechali nic náhodě a od prvního podání udávali tón hry. V základní sestavě se poprvé objevil na postu nahrávače Renaud Dillien. Hned na začátku jsme si vybudovali náskok 1:4 a dvou až tříbodový náskok drželi až do závěru. Domácí neustále povzbuzováni výbornými diváky snížili. Za stavu 19:20 jsme dvěma úspěšnými bloky odskočili na rozhodující náskok. Continue reading „Hladká výhra z Ústí“

Mladší žáci – Hra jako na houpačce

V neděli jsme hráli další turnaj v Odoleně Vodě. Nejeli jsme kompletní, ale se snahou podat co nejlepší výkon.

První soupeř byl domácí A tým. Díky podání Davida Pergla jsme brzy vedli 5:0, po celý set jsme byli lepší a set dohráli do stavu 25:21. Potom jsme polevili, domácí přidali zlepšená podání a vyrovnali stav utkání na 1:1(15:25). V rozhodujícím setu se hrál dobrý volejbal, po slabším začátku jsme zabojovali a v napínavé koncovce zvítězili chytrým míčem nahrávače Adama Kubelky 17:15. Continue reading „Mladší žáci – Hra jako na houpačce“

Otočili jsme zápas s Duklou

Po nečekaně hladkém vítězství proti Českým Budějovicím čekal naše družstvo mužů Kladno volejbal cz těžký soupeř, Dukla Liberec. Severočeši využili v prvním setu řadu našich zbytečných chyb a udržovali si dvoubodový až tříbodový náskok. Díky servisu Daana van Haarlema jsme dokázali srovnat, ale Dukla vzápětí znovu odskočila a mírný náskok v závěru ještě navýšila na rozdíl pěti míčů.

Continue reading „Otočili jsme zápas s Duklou“

Přehráli jsme favorita

Utkání začalo podle předpokladů, Kladno volejbal cz přivítalo na své palubovce favorita extraligy. Po vyrovnaném začátku Jihostroj utekl na rozdíl pěti bodů zásluhou skvěle servírujícího Habra. Za stavu 11:17 se zdálo, že je o vítězi první sady rozhodnuto. Jenže přišlo podcenění, a to se hostům nevyplatilo. Nesmírnou bojovností jsme dokázali obrátit vývoj ve svůj prospěch na 21: 20.  Zaskočení Jihočeši se nevzpamatovali, a tak jsme získali úvodní set. Continue reading „Přehráli jsme favorita“